Çocuğunuza mutlu bir gülümseme verin...
Çocuk Diş Hekimliği

Çocukların ilk dişlerinin çıkmaya başladığı dönemler

Çocukların ilk dişleri 6 – 7 aylarda başlamaktadır. Bu durum bazen daha erken bazende daha geç olabilmektedir. En ideali yaşında çıkarılan dişlerdir. Gecikmeler bazı genetik problemlerden yada buna bağlı hastalıklardan olabilir.

Dişlerin çıkmsı ve gelişimi döneminde bebeklerde bazı değişimler
Dişlerin çıkması ve gelişim dönemlerinde bebeklerde bazı değişimler gözlenmektedir. Bunların en belirgin özelliklerinden birisi bebeğin aşırı ağlamaları ve huysuzluklarıdır. Bu dönem bebekler için ağrılı bir dönemdir. Özellikle damaktan çıkmaya başlayan dişlerin ağrısı bebeklerin kulaklarına vurur. Bu durumda bebekler kulaklarını tutar yada yüz bölgesinde sürekli olarak yüz kaşımaları gözlemlenebilir. Bebeğin belirli oyuncak yda etrafta bulduklerı cisimleri ağızlarına götürmeleri damaktaki ağrıları bastırma isteğindendir. Diğer belirtiler ise; salyaların aşırı akması, iştahsızlık, kilo kaybı, diş eti bölgesinde kaşınmaların olması tedavisi yoktur. Kaşıntıyı ve ağrıyı geçiricek doktorunuzun önereceği ilaçlar olabilir.

Pedodonti ’de aileye öneriler
Pedodontist anne ve babaya bebeğin röntgen filmini çektikten ve muayenesi yaptıktan sonra dişleri hakkında bir takım bilgiler verir. Belirli aralıklara verilecek olan seansları ihmal etmemelerini ister.

Miniklerin gülümsemelerinin parladığı yerdesiniz

Çocuğunuza mutlu bir gülümseme verin :)

Doktora Danışın

Bize iletmek istediğiniz röntgen görsellerinizi buradan ulaştırabilirsiniz.

Röntgen Gönderin

Doktorlarımıza sormak istiyeceğiniz sorularınızı bu alandan bizlere ulaştırabilirsiniz.

Randevu Talebi

Doktorlarımızdan randevu talebinizi bu form aracılığıyla bize iletebilirsiniz.

© Çocuk Diş Hekimliği 2021 Tüm Hakları Saklıdır.

ilke media

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır.