Çocuğunuza mutlu bir gülümseme verin...
Çocuk Diş Hekimliği

Pedodontist | Çocuk Diş Hekimi

Pedodonti (çocuk diş hekimi) çocukların diş bakımı ihtiyaçlarını,diş tedavileri ile ilgili bir uzmanlık alanıdır. Pediatrik diş hekimi Çocuk Diş tedavilerinde uzmanlık eğitimi alan kişilere pedodontist denir.

Pedodontist, çocuk veya çocuk diş sorunları için çocuklarla iletişim ve tedavileri hakkında genel diş hekimliği eğitimi sonrasında ek olarak özel eğitim almış çocuk diş doktorudur.

Pedodontist Ne yapar ?
Pedodontist, çocuğun çene ve dişlerinin düzgün gelişmekte olup olmadığını ayrıca, diş temizliği, florür uygulama, Fissür örtücü, rutin diş bakımını ve çocuklar için bir çok tedavi sağlamaktadır. Pedodonti tedavisi gören miniğimiz pedodontist’ in tedaviyi oyuna çevirme yaklaşımı sayesinde diş hekimi fobisi oluşumu ortadan kalkmış olur.

Çocuğunuzun, Çocuk Diş Kliniği ve Diş doktoru ile ilk tanışması !

Çocukların diş doktoru ile ilk karşılaşması olduğu için hayatında bir basamak teşkil eder. Çocuk diş klinikleri, çocukların oyun alanına sahip olmaları gerekirki, Çocuğunuz klinikten içeri girdiğinde kendini oyun odasında görüp endişe içerisine girmeden kendini rahat hissedebileceği bir ortamla karşılaşmalı.

Önceden Çocukların ilk diş kliniğine gitmesi ve ilk muayenesinin tüm süt dişleri sürdükten sonra, yani 2.5-3 yaşlarında yapılması gerektiği düşünülüyordu. Ancak yeni literatür bilgilerine göre, çocuklarda çok erken yaşlarda biberon çürüğü görülebildiği için, çocuk ilk diş hekimi muayenesinin ortalama 1 yaş civarında yapılmasının daha sonra oluşabilecek komplikasyonları önleyeceği kabul edilmiştir.

Bu sayede hem çocukta beyaz önlük fobisi oluşmaz, hem de anne ve babaya çocuğun ağız-diş sağlığı ve beslenmesiyle ilgili faydalı bilgiler verilebilir. Çocuklar diş hekimi fobisi yaşamadan sağlıklı dişlere sahip olabilirler.

Pedodonti

Pedodonti

Çocuk dişleri

Çocuk dişleri

Çocukların ilk dişleri

Çocukların ilk dişleri

Miniklerin gülümsemelerinin parladığı yerdesiniz

Çocuğunuza mutlu bir gülümseme verin :)

Doktora Danışın

Bize iletmek istediğiniz röntgen görsellerinizi buradan ulaştırabilirsiniz.

Röntgen Gönderin

Doktorlarımıza sormak istiyeceğiniz sorularınızı bu alandan bizlere ulaştırabilirsiniz.

Randevu Talebi

Doktorlarımızdan randevu talebinizi bu form aracılığıyla bize iletebilirsiniz.

© Çocuk Diş Hekimliği 2021 Tüm Hakları Saklıdır.

ilke media

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır.